Szczęsny puścił dwa gole, Juventus przegrał

Juventus Turyn sensacyjnie przegrał na wyjeździe z rewelacynem beniaminkiem Hellasem Werona 1:2 w 23. kolejce Serie A po trafieniach Fabio Boriniego i Giampaolo Pazziniego. Jedynego gola dla gości zdobył Cristiano Ronaldo, dla którego był to dziesiąty mecz z rzędu w lidze włoskiej z co najmniej jedną bramką!

Początek spotkania należał do gospodarzy. We 10. minucie Faraoni był bliski pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polak z wielkimi problemami obronił uderzenie gracza Hellasu. Później swoją szansę miał Juventus. Piłka po strzale Douglasa Costy uderzyła w poprzeczkę.

W 22. minucie gospodarze objęli prowadzenie, ale bramka Kumbuli została ostatecznie anulowana z powodu pozycji spalonej. Kilkanaście minut później Cristiano Ronaldo ostemplował słupek bramki Hellasu.
W drugiej części gry Juventus dopiął swego. Do fantastycznej piłki zagranej przez Bentancura na wolne pole doszedł Cristiano Ronaldo, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, wpadł w pole karne i mierzonym strzałem dał mistrzowi Włoch prowadzenie. Dla Portugalczyka był to dziesiąty mecz z rzędu, w którym zdobył przynajmniej jednego gola w lidze włoskiej. Portugalczyk jest o krok od wyrównania rekordu Gabriela Batistuty, który miał takich spotkań aż 11. Co więcej, 35-latek pobił już inny rekord i stał się pierwszym graczem Juventusu z taką serią!