Piątek trafił w piątek. Pierwszy gol w Bundeslidze

Krzysztof Piątek wreszcie strzelił gola w Bundeslidze, a Hertha Berlin wyciągnęła wynik z Fortuną Dusseldorf z 0:3 na 3:3. Szkoda tylko, że Polak zdobył gola dopiero z karnego.

Już po 10 minutach Fortuna prowadziła 2:0, do przerwy 3:0 i wydawało się, że berlińczycy doznają kolejnej klęski. Nie pomogła im na pewno skuteczność Piątka, który zmarnował idealną okazję. Ale po przerwie goście odrobili straty. A przy wyrównującym golu najpierw polski napastnik został sfaulowany przez bramkarza, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny. To, że jest pierwszy do „jedenastek” świadczy o jego mocnej pozycji w zespole. Teraz jednak pora na trafienia z gry.