Zapisy do 60. Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka o Puchar Kazimierza Deyny

1 marca ruszyły zapisy na 60. Turniej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka o Puchar Kazimierza Deyny. Do udziału w Turnieju – mającego bogatą i barwną historię – zapraszają Miasto Stołeczne Warszawa i Legia Warszawa. Ambasadorem rozgrywek został Michał Karbownik, piłkarz Legii oraz młodzieżowy reprezentant Polski.

Zapisy będą prowadzone na stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA – www.aktywnawarszawa.pl. Do udziału w jubileuszowej edycji Turnieju zapraszamy dzieci urodzone w latach 2004-2014. Eliminacje turnieju będą rozgrywane na boiskach Orlik, a wielki finał odbędzie się na początku czerwca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa przy Łazienkowskiej 3. Rozgrywki będą dla wszystkich uczestników niesamowitą przygodą, a udział w nich w nich biletem w drodze ku spełnieniu marzeń. Wszak gra o Złotą Piłką zaczyna się właśnie od marzeń.

– Jestem niezwykle dumny, że zostałem ambasadorem tegorocznej edycji Turnieju. Wiem, że to bardzo popularne rozgrywki, które są uwielbiane przez młodzież od kilkudziesięciu lat. Chciałbym swoim przykładem pomóc innym uwierzyć w siebie, stać się inspiracją i dowodem na to, że marzenia się spełniają – mówi Michał Karbownik, młodzieżowy zawodnik Legii Warszawa.

Turniej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka jest jedną z najstarszych piłkarskich rywalizacji dla dzieci i młodzieży w Polsce. Pierwsza edycja turnieju drużyn podwórkowych odbyła się w 1965 roku. Pomysłodawcą rozgrywek był Aleksander Zaranek, sędzia piłkarski, odpowiedzialny za przeprowadzenie pierwszego po II wojnie światowej meczu piłkarskiego na terenie Warszawy. Jego wielkim entuzjastą był m.in. Marek Pietruszka, Prezes Legii w latach dziewięćdziesiątych. Poprzez uczestnictwo w Turnieju piłkarskie kariery zaczynali m.in. Dariusz Dziekanowski oraz bracia Michał i Marcin Żewłakow.

Więcej informacji dotyczących 60. edycji Turnieju „Gramy z Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka o Puchar Kazimierza Deyny będzie można znaleźć na stronach www.aktywnawarszawa.pl oraz www.legia.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>