Bereszyński z koronawirusem, Boruc chyba też

Reprezentant Polski w piłce nożnej Bartosz Bereszyński poinformował na Instagramie, że wynik jego testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Wcześniej informowano o zakażeniu pięciu innych piłkarzy Sampdorii Genua. Objawy typowe dla koronawirusa stwierdzono też u Artura Boruca z angielskiego Bournemouth.

Prawy obrońca poinformował, że wynik jego testu na obecność COVID-19 był pozytywny.
„Niestety uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Czuję się dobrze. Pomimo zachowania odpowiednich środków ostrożności w ostatnim czasie, nie udało mi się uniknąć zakażenia wirusem. Dlatego proszę, abyście byli odpowiedzialni i w miarę możliwości pozostali w domu” – napisał na Instagramie.
27-latek jest siódmym piłkarzem Sampdorii, u którego wykryto koronawirusa. W sobotę pozytywny wynik dała też próbka Fabio Depaoliego, a wcześniej COVID-19 zdiagnozowano u Manolo Gabbiadiniego, Omara Colleya, Albina Ekdala, Antonino La Guminy i Mortena Thorsby’ego.
Bereszyński jest pierwszym reprezentantem Polski, który zachorował. Obecnie w kwarantannie przebywają natomiast inny zawodnik Sampdorii Karol Linetty oraz bramkarz Juventusu Wojciech Szczęsny.
Angielski klub AFC Bournemouth poinformował, ze jego pięciu pracowników zostało poddanych kwarantannie z uwagi na typowe dla koronawirusa objawy. Wśród nich jest polski bramkarz Artur Boruc.
Jak informują władze klubu, na ten moment to działanie prewencyjne, bo żadna z pięciu osób nie ma pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Angielski klub ma na bieżąco monitorować sytuację.

Obraz może zawierać: 1 osoba, broda, zbliżenie i na zewnątrz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>