Krychowiak transferem dekady Lokomotiwu Moskwa

Grzegorz Krychowiak został uznany najlepszym transferem Lokomotiwu Moskwa ostatniej dekady. Polski pomocnik wygrał głosowanie zorganizowane przez portal sportbox.ru. W klasyfikacji na najlepsze wzmocnienie ligi rosyjskiej ostatniego dziesięciolecia zajął czwartą pozycję.

Gdyby sporządzić listę zawodników, którzy żałują, że mistrzostwa Europy zostały przełożone na 2021 rok, należałoby uwzględnić w niej Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik reprezentacji Polski w jeszcze trwającym sezonie prezentował się wręcz doskonale. 30-latek odżył po przenosinach z Paris Saint-Germain do Rosji. Był kołem napędowym swojej moskiewskiej „Lokomotiwy”. W 27 meczach zdobył dziesięć bramek. Do tego pięciokrotnie asystował przy trafieniach swoich kolegów. W takiej formie miał być jednym z filarów Biało-Czerwonych na Euro 2020.

W tym sezonie Krychowiak był wielokrotnie wybierany na najlepszego zawodnika danej kolejki rosyjskiej Priemjer-Ligi. Z każdym meczem zdobywał większe zaufanie kibiców, a tamtejsi eksperci wypowiadali się na jego temat w samych superlatywach. Niedawno portal sportbox.ru zorganizował głosowanie na najlepsze transfery ostatniej dekady rosyjskich klubów. Polski pomocnik triumfował w tym zestawieniu. W dziesięciostopniowej skali oceniono go na 9,53. Wyprzedził Vedrana Corlukę (9,27) i trzeciego Oumara Niasse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>