Kamil Glik zawodnikiem Benevento

O tym, że Kamil Glik trafi do Benevento, wiadomo było już na początku sierpnia. A wiadomo było dlatego, że żona piłkarza Marta Glik ujawniła ten fakt w programie „Pytanie na Śniadanie”. – Wracamy do Włoch. Kamil podpisał kontrakt z Benevento – powiedziała żona Glika na antenie TVP.

Glik był już wtedy po testach medycznych, które przechodził pod koniec lipca. Ale Benevento długo czekało z ogłoszeniem jego transferu. Zrobiło to dopiero we wtorek wieczorem. – Witaj Kamil – napisał beniaminek Serie A na Twitterze, a na oficjalnej stronie internetowej, w krótkim komunikacie, poinformował, że podpisał z Glikiem kontrakt do czerwca 2023 roku.
73-krotny reprezentant Polski, ostatnie cztery lata spędził w AS Monaco, gdzie rozegrał 167 meczów, zdobył 14 bramek i zaliczył siedem asyst. Wcześniej występował w Serie A, w zespole Torino, którego był kapitanem i dla którego rozegrał 171 oficjalnych spotkań, strzelił 13 goli i zaliczył pięć asyst. Wcześniej we Włoszech, gdzie trafił w 2010 roku, grał także w Bari oraz Palermo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

>