Bayern – Barcelona 8:2! I Robert 14!

BAYERN – BARCELONA 8:2. ROBERT 14!

Bayern w ćwierćfinale Ligi Mistrzów rozgromił Barcelonę. Robert Lewandowski strzelił 14. gola w tej edycji.

Początek meczu na to nie wskazywał, ale do przerwy było 4:1. Robert Lewandowski w pierwszej połowie miał cztery okazje i zaliczył asystę. W drugiej trafił, ale Thomas Mueller, podający mu piłkę, był na spalonym. Aż w końcu, „Lewy” zdobył prawidłowego gola (na 6:2).
Ten wynik można chyba porównać tylko z półfinałem mistrzostw świata w 2014 roku, kiedy Niemcy walnęli Brazylię (i to na jej terenie) 7:1, w dodatku gospodarze honorowo trafili dopiero w końcówce.
Czy koronawirus do takiej sytuacji się przyczynił? Pewnie tak. Ale oba zespoły były w podobnej sytuacji.
Natomiast Robert jest pewniakiem do tytułu króla strzelców tej edycji Champions League. Jedyne co przed nim stoi to, że Cristiano Ronaldo w jednej edycji strzelił 17 goli. Ale – kto wie?